چای کیسه ای چیست؟

چای کیسه ای یا چای پاکتی چیست؟

چای کیسه ای یا چای پاکتی که در ایران به اشتباه با نام چای نپتون شناخته شده است، به یک کیسه ی کوچک با محتویات چای خشک گفته می شود که جنس آن میتواند از کاغذ یا پارچه و … باشد. چای پاکتی برای دم کردن سریع چای استفاده میشود.

چای نپتون یا لیپتون صحیح است؟

هیچکدام! نپتون نام یک سیاره از منظومه شمسی است که به اشتباه مردم چای کیسه ای را به این اسم می شناسند. اولین برندی که چای کیسه ای تولید کرد، برند لیپتون بود؛ بنابراین نه چای نپتون درست است و نه چای لیپتون و واژه ی فارسی جایگزین مناسب برای tea bag چای کیسه ای یا پاکتی است.

چای لفاف دار و بدون لفاف به چه معناست؟

چای کیسه ای از سه قسمت لفاف، نخ و کیسه تشکیل شده است که لفاف (یا همان کاغذی که معمولا نام برند روی آن درج میشود) توسط نخ به کیسه وصل شده و به جهت راحتی در خارج کردن کیسه از لیوان تعبیه میشود. چای بدون لفاف برای مراسم های بزرگ مانند عروسی و ختم و … که تعداد زیادی تی بگ در قوری ریخته میشود مناسب است.

دمنوش مثلثی چیست؟

چای و دمنوش های کیسه ای از سه بخش لفاف، نخ و کیسه تشکیل شده اند که قسمت کیسه آن به اشکال گوناگون مربع، مستطیل، دایره و مثلث تولید میشود. لازم به ذکر است که کیسه ی محصولات نیوشانیک از فیلتر باکیفیتی که به طور مستقیم از یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده آلمانی وارد می شود، است. فیلترچای های کیسه ای نیوشا با استفاده از الیاف طبیعی و باکیفیت گیاه آباکا، فیبرهای سلولوزی و فیبرهای دست ساز به صورتی طراحی شده اند که با حفظ ذرات خرد شده چای در داخل کیسه، چای به خوبی دم بکشد و عطر، رنگ و طعم چای به سرعت آزاد شود.

اسکرول به بالا